Potřebujete poradit?

Petra Vitinová

Po - Pá:
9:00 - 17:30

Tel: 777 779 226

E-mail: info@euagency.cz

Příprava na přijímací zkoušku

 

Možná se Vám bude zdát, že jakákoliv příprava na přijímací zkoušky je zbytečná. Buď látku zvládáte a zkoušku uděláte, nebo nezvládám a zkouška to určitě odhalí. Jediné co Vám tak potom může pomoci je učení. V tomto se ale můžete mýlit. Je mnoho případů, kdy Vám dobře zvládnutá látka nepomůže a naopak kdy neznalost učiva vykompenzujete dobře zvolenou strategií a taktikou.

Dříve než se začnete učit, je nezbytné, abyste si o dané zkoušce zjistili co nejvíce informací. Ty se dají získat z mnoha zdrojů – internet, cvičné testy, verze z minulého roku atd. Pokud znáte někoho, kdo testy dělal v minulém roce, snažte se od něho získat co nejvíce informací, sežeňte si informační brožury, projeďte internetové stránky školy atd. Snažte se odpovědět zejména na tyto otázky:

  • Jaká je forma zkoušek?

Zda budou odpovědi na výběr, kolik jich bude, je správná pouze jedna nebo mohou být správně všechny nebo naopak žádná? Kam se odpovědi budou zapisovat? Lze vyznačenou odpověď ještě změnit?

  • Jakou má test vnitřní strukturu?

N kolik se dělí podčástí, jak jsou tyto oddíly rozsáhlé, mají stejnou formu nebo jinou? Liší se úlohy počtem bodů?

  • Jaký je rozsah předpokládaných znalostí?

Z jakých učebnic se učit, bude látka z jedné učebnice dostačující pro celý test nebo budou vyžadovány nestandardní znalosti? Kde je mohu získat?

  • Kolik času je na řešení testu?

Dá se to za daný čas stihnout? Je to hodně nebo málo, lze to nějak individuálně ověřit?

  • Jak je test bodován a hodnocen?

Kolik bodů za co dostanete? Odečítají se body za špatnou odpověď? Kolik jich je potřeba pro absolvování zkoušky? Je možné nějaké body získat předem? např. za prospěch nebo olympiády

  • Jak si mohu ověřit správnost bodování a hodnocení?

Dostává se zadání domů? Dozvídáte se pouze o přijetí a nepřijetí nebo obdržíte i podrobnější výsledek?