Potřebujete poradit?

Petra Vitinová

Po - Pá:
9:00 - 17:30

Tel: 777 779 226

E-mail: info@euagency.cz

Jak zvýšit šance na přijetí na vysokou školu?

 

Informujte se!

Předem si samozřejmě zjistěte průběh přijímacího řízení.

  • Kolik máte času na vypracování úloh
  • Jakou strukturu testy mají
  • Zda se odečítají body za špatné odpovědi (jestli se Vám vyplatí tipovat!)
  • Povolené vybavení k testům – kalkulačky, tabulky atd.

 

Vyzkoušejte si cvičné testy

Většina vysokých škol poskytuje ukázku úloh, které se mohou v přijímacím řízení objevit. Pokud chcete uspět, pečlivě si každou úlohu projděte. Testy bývají podobné, zjistíte také, co můžete čekat a ujasníte si princip celkového testu. I testy studijních obecných předpokladů se mohou na jednotlivých školách lišit!

 

Absolvujte přípravné kurzy

Přípravné kurzy jsou pořádány jak některými školami, tak soukromými institucemi. Kurzy probíhají průběžně s akademickým rokem, hlavně o víkendech, kdy se studenti postupně připravují, aby úspěšně zvládli přijímací zkoušky.

 

Zvolte si vhodné předměty k maturitě!

Při výběru maturitních předmětů se nesnažte vybírat ty nejlehčí, ale ty, které budete potřebovat při přijímacích zkouškách. Tím se na přijímací zkoušky budete připravovat spolu s maturitní zkouškou.

 

Národní srovnávací zkoušky

Národní srovnávací zkoušky jsou organizovány společností Scio. Na základě výsledku můžete být přijati na různé vysoké školy po celé České republice nebo Slovensku. Některé fakulty mají účast na NSZ povinnou, některé přihlíží na dobrý výsledek.

 

Snažte se udržovat všeobecný přehled!

Studium na vysoké škole je hlavně o píli studenta. Již před přijetím, byste se měli dané problematice věnovat a mít nějaké informace. Pro humanitní obory je zvláště důležité sledovat aktuální dění.

 

Mimořádná školní činnost

Plusové body k přijímacím zkouškám můžete získat i na základě výsledků z různých školních soutěží a olympiád - tím také dokládáte svůj zájem o dané studium, nebo Vám můžou pomoci různé jazykové certifikáty.