Potřebujete poradit?

Petra Vitinová

Po - Pá:
9:00 - 17:30

Tel: 777 779 226

E-mail: info@euagency.cz

Efektivní učení

Aby Vaše učení bylo co nejefektivnější, snažte se dodržet následující kroky a rady.

 

Studijní materiály

Pokud máte učivo vhodně uspořádané, ulehčí Vám to Váš proces zapamatování. Každý má své určité zvyky, které při učení používá a je potřeba je při studiu a úpravě udržovat. Někdo úpravy provádí během zapisování a vynechá dodatečné místa pro poznámky a doplnění učiva.

Své zápisky rozdělujte do různých přehledných celků a kapitol, používejte seznamy, číslování, titulky, rámečky či tabulky. K vyznačování textu se nejčastěji používají velká písmena, zvýraznění nebo označení textu jinou barvou. S ničím se však nemá přehánět a přehnané zvýrazňování by mohlo vést k opaku, tedy nepřehlednosti.

 

Třídění informací

Studijní informace se snažte efektivně třídit, je dokázáno, že se lépe vybavují pojmy, které jsou uspořádány podle určitého hlediska. Při studiu využívejte již získané vědomosti, podle kterých kategorizujte dané údaje.

Jednou  z možností je spojení nesetříděných informací příběhem . je založená ne tom, že lidé si lépe pamatují nějaký děj. Pokud vymyslíte krátký a dobrý příběh, určitě si ho budete pamatovat velmi dlouho. např. značka zlata Au, stříbra Ag – zlato je těžké a když spadne na nohu, řeknete au.

Během učení si také představujte vizuální představy informací. Jedna z teorií je založena na tom, že Vaše představy musí být co nejabsurdnější a důležité předměty co největší. Díky tomu si je právě více zapamatujete.

 

Superlearning

Tato metoda učení je založena na použití hudby jako podpůrného prostředku pro soustředění.

 

Smart drugs

Existují látky, které podporují činnost mozku a zlepšují přítok krve do mozku, dodávají více kyslíku a umožňují lepší spojení mezi nervovými buňkami. Jednou z látek, která má pozitivní vliv na mozek je např. Lecitin, který je obsažen ve vaječném žloutku, rybách, libovém mase nebo sójových bobech.